Udělají z Vás online sportovní kurzy šampióna?

thumbnail

Yulius Yego by Vám odpověděl, že ano. Vypracoval se z chudého kluka ve světového šampióna v hodu oštěpem. I když třeba Vy sami nemáte tak vysoké cíle, nebo Vám stačí pouze vypilovat Vaše sportovní výkony na rekreační úrovni, online sportovní kurzy dnes dosahují takové úrovně, že Vám mohou velmi pomoci.

Zvyk nemusí být železná košile

Představa, že se výukový sportovní program neděje na hřišti, ale před obrazovkami našich počítačů nebo smartphonů, může být komická. Jde však pouze o náš zvyk, který můžeme změnit stejně, jako jsme vyměnili návštěvu osobního poradce za internetové bankovnictví.

Online sportovní trénink je pohodlný, flexibilní a velmi levný způsob, jak se vypracovat. Sprinty si samozřejmě budete muset odběhat sami – v online kurzech jde zejména o technickou přípravu a rady, jak se zlepšovat.

Online dostupnost a sdílení

Podstata spočívá ve významu slova „online“. Všechna tréninková videa jsou odkudkoliv a kdykoliv dostupná. Na internetu najdete nespočet videí z nejrůznějších druhů sportů a denně jich obrovské množství přibývá. V současnosti je největší zásobárnou YouTube – přes videa o technice, tréninku, péči o tělo a mysl a další. Mimoto najdete specializované stránky o konkrétních sportech s online kurzy. Stačí zadat klíčová slova a pak jen otevírat a učit se (videa, eknihy, kurzy,…).

Kromě toho slouží sdílení videí i pro Vaše potřeby – není nic snazšího, než nahrát Vaše tréninkové video a zkonzultovat ho s trenérem. Vzájemnou komunikaci, ať už jste kdekoliv, nabízí zdarma různí provozovatelé, např. Skype nebo WhatsApp.

Jaké sporty jsou k online studiu nejvhodnější

U sportovních tréninkových kurzů je jedno, zda se jedná o skupinový nebo individuální sport stejně jako úroveň, která Vás u dané disciplíny zajímá – jsou velkým přínosem jak pro profesionální sportovce, tak i pro nadšené amatéry.

Z velmi mnoha zástupců můžeme uvést jako příklad:

 Golf

Kurzy Vám poskytnou skvělou teoretickou výbavu pro zvládnutí techniky odpalu, pochopení toho, jak spolupracuje hole a míček nebo jak ovlivňují tělesné pohyby Váš odpal. Setkáte se s dostatkem rad a tipů na cvičení, která si můžete doma na zahradě vyzkoušet a pilovat.

Tenis

V tenise se zase dozvíte, jaké je správné postavení těla, jak efektivně držet raketu, užitečné informace o rotaci míčku a mnoho dalšího.  

Cyklistika

Najdete online materiál pro všechny úrovně jízdy – od rekreačních jezdců po profesionální cyklisty. Seznámíte se s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami a možnými problémy, které Vás mohou potkat.

Bojová umění

Prostor, kde skvěle uplatníte poznatky ze sportu a dozvíte se, jak pracovat na rovnováze těla a mysli. Můžete získat mnoho dovedností a natrénovat cvičení, ještě než vstoupíte do tělocvičny.

Nezaspěte nejnovější trendy

Budoucnost online sportovních tréninků je teď. Nenechte si je ujít a vytěžte z nich maximum. Buďte ten, kdo získá náskok před samotným tréninkem, kdo se bude zdokonalovat rychleji, sportovat efektivněji a získá komplexní pohled na to, co ho v daném sportu zajímá.

Back To Top