Nejoblíbenější hry zdarma v současnosti

thumbnail

Kategorie her, které můžete hrát kdykoliv zdarma, tedy tzv. Free to Play hry (zkratka F2P), zažívá velký rozmach a dokáže uspokojit i ty nejnáročnější hráče. Rozhodně již neplatí, že kvalitní zábavu mohou poskytnout pouze placené verze.

Free to play hry udaly nový směr her

I když byly ve svých počátcích opravdu spíše jednoduchými a ne úplně kvalitními hrami, během svého vývoje ukázaly, že jde zřejmě o nejživotaschopnější model her, který hernímu světu dominuje.

Zavedený princip spočívá v ingame obchodech, během kterých si můžete zakoupit různou úroveň změn. Ve svých počátcích nikdy neměly vliv na upřednostnění platícího hráče před neplatícím, nyní se míra a typy nákupů mohou lišit.

Pojďme se podívat na nejoblíbenější F2P hry různých žánrů poslední doby.

Fortnite

Jde o největší herní úspěch od doby League of Legends. Hra nabízí kombinaci boje i stavění. Základním cílem je samozřejmě přežít, avšak jde zde zcela zásadní stavitelský prvek, který umožňuje vytvořit ty nejšílenější kreace a dostat se prakticky kamkoliv. Jestli vyhrajete díky taktice, úkrytu nebo se jednoduše prostřílíte, je zcela na vás! Do hry je pravidelně přidáván obsah, takže je stále co objevovat. Velmi úspěšnou konkurenční hrou je i PlayerUnknouwn´s Battlegrounds.

Apex: Legends

Hra, která sama inspirovala další F2P hry. Tříčlenné týmy snažící se přežít díky sadě schopností odpovídající vybranému charakteru. Největší kvality hry jsou ve střílení a rychlém pohybu na mapě. Jde o velmi úspěšnou hru i přes určitý deficit updatů.

Warframe

Hra Warframe je jedinečnou ukázkou sci-fi akčního dobrodružství nabízející velmi bohatý obsah. I přesto nejsou hráči nuceni do mikrotransakcí a roli legendárního bojovníka Tenna prožijí na maximum. Nechybí dostatek RPG prvků a možností vylepšování schopností, zbraní, vesmírné lodi nebo obleků.

Let It Die

 Pokud jste příznivci opravdu surového násilí bez většího přemýšlení, bude mít tato hra úspěch i u vás. Tento extrémní zážitek Vás přenese do takřka zničeného světa budoucnosti, ve kterém Strýček Smrt šíří šílenství. Během cesty k cíli budete porážet řadu nepřátel. Originálním prvkem je samotná smrt. V tomto případě se data o Vaší postavě online systémem přenesou k dalšímu hráči, kde stvoří jednu z nepřátelských postav Lovce. Ten se zase podobně může zhmotnit i proti Vám.

Guilds Wars 2

Perfektní hra, která svou atmosférou, možnostmi a porcí zábavy přerostla svého konkurenta a světový fenomén World of Warcraft. Maximální důraz je kladen na spolupráci, i když hrajete o samotě nebo se svými přáteli. Samotný hráč si může užít svůj loot a příběh, je však stále zvaný do nejrůznějších akcí a výzev, ve kterých jsou zapojeni hráči z celého světa. Nabízí velmi široký obsah bez útraty, ale využít lze samozřejmě obrovské množství placených herních prvků.

EVE Online

Jde zřejmě o nejvěrohodnější herní zážitek pro fanoušky vesmírných dobrodružství na trhu. Hra je již pěknou řádu let vyvíjená a doplňovaná a pyšní se obrovskou hráčskou komunitou. Po spuštění hry se stáváte vesmírným pilotem, který má až neuvěřitelný počet možností, kým se chce stát – strážcem zákona, pirátem, obchodníkem, může těžit vzácné minerály nebo být velitelem obrovské flotily.

Planetside 2

Klasická hra, která si umí držet první příčku ve válečných akčních hrách několik let. Jedině zde zažijete maximální válečné sci-fi peklo v astronomickém měřítku. Setkáte se zde se vším, co k tomu patří – přímé boje, taktické souboje, těžké stroje a maximum akce. Spíše než o jasně vedený příběh jde o válečnou vřavu.

Jedinečné zážitky mimo realitu

 Hry, které nevyžadují investici do samotného pořízení, ale nabízí pouze možnost dokoupitelných prvků, se zdají být vlajkovou lodí pro budoucí podobu her. Je zcela bez debat, že se i zde může nakonec jednat o nemalé investice, vše si však rozhodují samotní hráči. Počet těchto her rapidně roste, stejně jako komunity hráčů, do kterých se lze zapojit. Vybírat můžete od herních evergreenů držících si stále přední příčky žebříčků až po nejrůznější novinky a experimenty. 

Back To Top