Jak nejlépe online podporovat Vaše sportovní hvězdy

thumbnail

Pokud je sport Vaší vášní, a to zejména z pohledu fanouška, jistě hledáte ty nejlepší cesty, jak Vašemu oblíbenému týmu nebo hráči vyjádřit podporu. Vrchol fandění Vašemu týmu se děje samozřejmě na zápasech a turnajích, kde se projeví soudržnost v celé své síle – burácení, společný zpěv, kostýmy, pomalované obličeje apod. Mimo jednotlivá klání lze vyjádřit sportovní zapálení pro Vaše hvězdy způsobem, jakým teď většina z nás žije – online.

Připojte se k oficiálnímu fanklubu

I když rozhodně můžete fandit, co to jde i sám na vlastní pěst, zajímavější to bude zcela jistě připojením se k některému fanklubu (a nemusí být nutně oficiální). Standardem dnes bývá, že mají své vlastní webové stránky se standardním členstvím, na které se pak můžete libovolně přihlašovat.

Pokud se jedná o opravdu kvalitní fanouškovskou základnu, pak jejich webové stránky nabízí spoustu zajímavých informací, aktuální články, newslettery, diskuze nebo bohatý blog. Členové mohou mít také VIP přístup k nejžhavějším novinkám z první ruky, VIP soutěžím nebo zajímavým cenám. Oficiální fankluby pak nabízí komplexní služby včetně prodeje vstupenek.

Rozběhněte se na sociální sítě

Jakékoliv online aktivity přirozeně vedou k digitálním komunitám a v případě sportu a fanoušků snad ani nelze stát mimo sociální sítě. V současné době jsou nejvíce využívané tři kanály: Facebook, Twitter a Instagram. Aktivita na všech zároveň bývá hlavně u oficiálních propracovaných fanklubů, které se snaží obsáhnout co nejvíce nadšenců. Jinak se samozřejmě nejedná o nutnost.

U těchto sítí nezapomeňme na skutečnost, že i když zpravidla podporujete tým jako celek, můžete se zde „vyřádit“ i na jednotlivých hráčích, které máte rádi.

 Facebook

Kdo není na Facebooku, jako by nebyl. Snad už se nejedená ani tak o možnost, jako spíš o nutnost být jeho součástí. On sám je ztělesněním skupin a společných zájmů. Buď Vás dominantní fanklub přímo na něj (resp. na jejich profil na Facebooku) odkáže nebo si můžete Vy sami vyhledat, jaké další fankluby na něm působí. Samozřejmě není nikde uvedeno, že můžete být členem pouze jedné komunity – buďte součástí všeho, co Vás zajímá a kde se cítíte dobře.

Hlavně zde se rozjíždí sdílení nálad, diskutuje se nad zápasy nebo nad probíhajícími změnami.

Pravidelně sledovat a odebírat novinky můžete nejen od celého týmu, ale můžete využít i skutečnosti, že jsme na Facebooku vlastně všichni „přátelé“ – virtuálně v kontaktu tak můžete být i s jednotlivými hráči.

Twitter

Twitter je symbolem pro krátké, výstižné a úderné příspěvky (tweety), které sdělují prakticky cokoliv. Jeho součástí mohou být i fotky, videa nebo odkazy. I zde působí skupiny fanoušků a dělí se o zajímavé aktuality, momenty nebo třeba skandály.

Určitou symbolikou pro něj jsou tzv. hashtagy – slova nebo fráze začínající dvojkřížkem. Mění se v odkaz, který vyhledá stejná slova. Jednoduše tak najdete všechny příspěvky, které se k němu vážou, a nic Vám neunikne.

Instagram

Instagram je specifický pro sdílení fotografií a videí. I zde se nabízí prostor pro momentky, zážitky, fotografie z volného dne nebo ukázka týmu nejen jako spolupracovníků, ale i přátel. Podporu a názory vyjadřují fanoušci skrze komentáře u příspěvků nebo jeho ohodnocením.

Široké možnosti a aktivní zapojení

Podpora Vašeho oblíbeného týmu online cestou je perfektní způsob, jak mít neustálý přehled o novinkách, změnách, přípravách, statistikách nebo zákulisních/volnočasových aktivitách. Jako člen fanklubu se na webových stránkách dozvíte vše od A až do Z o týmu a hráčích, na sociálních sítích to však ožije mnohem více. Neváhejte a „lajkujte“, sledujte, odebírejte, komentujte. 

Back To Top