Affiliate marketing: moderní způsob vedlejšího příjmu

thumbnail

Nemalé procento z nás přemýšlí, jak si vydělat alespoň něco navíc ke stálé, hlavní práci. Abychom si vytvořili finanční rezervu, našetřili na dovolenou, nebo se konečně zbavili té příšerné půjčky, co nás stále straší. Hledáme způsoby, jak zkombinovat práci z domova s malou časovou náročností a hlavně, abychom se dobrali nějakého zisku.

V posledních letech se stále více setkáváme s affiliate marketingem, který v sobě nese velký potenciál stát se udržitelným vedlejším příjmem.

Proč je affiliate marketing tak oblíbený?

Jde o marketingový nástroj firem stojící na propagaci produktu firmy skrze stránky affiliate partnerů. Ti jsou za tuto propagaci finančně ohodnocení – náleží jim podíl z uskutečněného prodeje. Takovým affiliate partnerem můžete být vy, youtuber, známý bloger nebo celé webové stránky, přes které se návštěvník nasměřuje k produktům firmy.

Tento tzv. partnerský marketing nebo také provizní systém tedy pomáhá určité značce růst a prodávat online.

Pro firmu jsou výhody jednoznačné:

 • Vyplácí provize jen za reálně uskutečněné obchody.
 • Reklama, kterou jim affiliate partneři vytváří, musí být kvalitní. Pokud značku/produkt neprodají, nemají provizi.
 • Další nákupy již zákazník uskutečňuje přímo přes stránky e-shopu, provize tak odpadají.
 • Obchody, které již partnerské programy nabízejí, získávají náskok před konkurencí.

Pokud se rozhodnete stát se affiliate partnerem

Affiliate systém skvěle funguje díky spokojenosti na obou stranách partnerů – tedy i na Vaší. Mezi základní výhody pro Vás jako partnera můžeme zařadit:

 • Skvělá možnost vybudovat si stálý vedlejší příjem: Pokud jste ochotní věnovat programu přibližně 10-15 hodin týdně, začne Vám nést ovoce. Skvělé kampaně se však samy nevytvoří.
 • Budete nezávislí: Záleží pouze na Vás, s jakými obchody a značkami budete spolupracovat. Stejně tak rozhodujete pouze vy, v jakou hodinu se můžete práci věnovat, abyste měli dostatek prostoru pro Váš hlavní pracovní poměr. V těchto aspektech máte volnou ruku.
 • Máte možnost vysokých provizí: Pokud budete spolupracovat s dobrými obchody a budete se účastnit kvalitních kampaní, máte nahráno na vysoké provize.

Jak vlastně začít

1.Pokud jste se rozhodli v tomto oboru začít, můžete si zvolit dvě cesty.Vše rozjedete sami na sebe. Pokud chcete minimalizovat veškeré náklady a    do tajů affiliate pronikat na vlastní pěst, čekají Vás tyto dílčí kroky.

 • Velmi dobře si nastudujte danou problematiku, abyste měli ve všem jasno a přesně věděli, co můžete očekávat.
 • Věnujte péči Vašim stránkám, aby byly dobře nastavené a vše bylo plně funkční.
 • Velkou pozornost zaměřte na volbu kvalitních partnerů. Vždy se bude lépe propagovat známá značka.

2. Vše si můžete také podstatně zjednodušit a spojit se s některou affiliate agenturou

 • Zpravidla se o Vás začne starat Váš osobní affiliate manager, který nastíní další postup a o celý systém se bude starat za Vás. Vy pak zpravidla dostáváte jen pravidelné zprávy a samozřejmě provize.

Budoucnost affiliate

Investice do partnerských programů jsou astronomické – v současnosti se jedná o více než 12 miliard. O tom, že se jedná o správnou volbu, hovoří také skutečnost, že je využívají zejména velké a velmi úspěšné společnosti. Hlídají si totiž své marketingové výdaje a chtějí investovat hlavně do reálných zisků. Flexibilita a velký potenciál této práce je více než lákavou příležitostí, jak si vybudovat stálý vedlejší příjem. 

Back To Top